Vrhunski LG podstropni rekuperatorji nominalne moči od 250 do 500m3. ...
Poglej večKERS+ je visoko učinkovita naprava za lokalno prezračevanje z ...
Poglej večV želji po zmanjšanju porabe energije v domovih so se v preteklem ...
Poglej večVrhunski LG podstropni rekuperatorji nominalne moči od 800 do 1000m3. ...
Poglej večVrhunski LG podstropni rekuperatorji nominalne moči od 1500 do ...
Poglej večHCV 400 P1 je visoko učinkovita, najbolje prodajana, stanovanjska ...
Poglej večHCV 300 je visoko učinkovita stanovanjska prezračevalna enota za hiše, ...
Poglej večHCV 460 je visoko učinkovita stanovanjska prezračevalna enota za hiše, ...
Poglej večHCV 700 je visoko učinkovita stanovanjska prezračevalna enota za hiše, ...
Poglej večHCC 360E1 je edinstvena in fleksibilna prezračevalna rešitev za ...
Poglej večLežeče prezračevalne enote HCH 5 so zasnovane predvsem za eno do dve ...
Poglej večLežeče prezračevalne enote HCH 8, nominalne moči 800m3, so zasnovane ...
Poglej večKer v današnjih časih gradimo stavbe z odlično izolacijo ter okni in vrati, ki nudijo boljši izkoristek energije, se lahko kakovost zraka v bivalnih prostorih nekoliko poslabša. Kljub temu, da je učinkovita izraba energije ter nižanje stroškov za ogrevanje zelo dobrodošla, ne smemo pozabiti na učinkovito prezračevanje. Svež zrak je namreč pomemben za nemoteno opravljanje naših dejavnosti ter udobno bivanje. S prezračevanjem se izognemo tudi drugim tegobam, kot sta vlaga in plesen.
Žal se kljub rednemu odpiranju oken pri novogradnjah le stežka izognemo slabemu zraku, saj je tovrstno prezračevanje neenakomerno, za nameček pa še energijsko potratno. Prisilno prezračevanje z rekuperacijo je zato odločitev, ki jo sprejme nemalo število lastnikov objektov. Zakaj?
Tovrsten način prezračevanja omogoča stalno temperaturo vhodnega zraka, odlično ter nenehno prezračevanje prostorov, visoke energijske prihranke ter ohranjanje vrednosti naše nepremičnine z preprečevanjem plesni in vlage ter višanjem udobja bivanja. Sistem prezračevanja z rekuperacijo bo vsem, ki bivajo v objektu, zagotovil najboljše možne bivalne pogoje, ki vplivajo tudi na zdravje posameznikov. Hkrati se boste izognili hrupu ter umazaniji iz okolice, ki se ji v primeru nenehnega odpiranja oken ne bi uspeli izogniti. Kljub svežemu zraku, se bo v prostorih nemoteno ohranjala stalna temperatura, saj naprave Dantherm omogočajo vračanje toplote v prostore.
Sistemi hišnega prezračevanja Dantherm tako preprečujejo toplotne izgube. Z izbiro za naše naprave si boste zagotovili nizko porabo električne energije ter visoke izkoristke. Prezračevanje z rekuperacijo boste enostavno krmilili kar preko daljinskega upravljalnika, ki ga je mogoče združiti tudi z upravljalnim sistemom ostalih naprav.
Da se v delovnih ali bivalnih prostorih zagotovijo optimalni bivalni pogoji, jih je potrebno ustrezno zračiti. Pozimi bi mogli okna tako odpirati vsaj na vsaki dve uri za pet minut. O rekuperaciji je smiselno premisliti ravno iz tega razloga – mar ne bi bilo odlično, če bi se lahko temu izognili, hkrati pa bi odpadna toplotna energija ogrela svež zrak ter tako močno zmanjšala naše toplotne izgube?
Ravno to omogočajo naprave za prezračevanje z rekuperacijo. Obenem zagotavljajo reden dotok svežega zraka, v prostore pa vračajo tudi odpadno toplotno energijo iz odhodnega zraka.
Osnova vsakega sistema prezračevanja z rekuperacijo je naprava – prezračevalna naprava/rekuperator, ki ta proces omogoča oz. opravlja. Potreben pa je tudi dvocevni kanalni razvod zraka, ki je prilagojen potrebam stanovanja ter mestu rekuperatorja. Napeljava je odvisna tudi od načina zajema zunanjega zraka. Kanalni razvod je lahko izdelan iz pločevinastih ali plastičnih kanalov, v okrogli ali kvadratni obliki. Za nemoteno delovanje celotnega sistema je potrebna tudi premišljena izbira dodatne opreme, ki jo sestavljajo ventili, rešetke, regulatorji pretoka, grelniki in hladilniki. Nikakor ne gre pozabiti na ustrezno tlačno uravnovešenost kanalnih razvodov ter na toplotno in zvočno izolacijo.
Preko skrbno izvedenega kanala se izvaja vpihovanje ter odvajanje zraka iz prostorov. Tam, kjer zrak v prostor vstopa, je običajno nameščen sistem zaščite pred zamrzovanjem, na izstopni strani pa se nahaja lovilec kondenza, saj se tam iz zraka izloča vodna para.
Prezračevanje z rekuperacijo poleg naprave omogočata tudi dva ventilatorja, ki sta običajno nameščena v kanalnem sistemu ter zračni filtri, ki dodatno skrbijo za kakovost zraka.
Prezračevanje z rekuperacijo ter odpiranje oken se med seboj nikakor ne izključujeta. Okna lahko še vedno odpirate ter zapirate po vaših željah, v mislih pa imejte, da z odpiranjem nekoliko spremenite smer gibanja zraka. Skozi odprta okna v različnih obdobjih v prostor vdira tudi onesnažen zrak z drugačno temperaturo, kar lahko posledično povzroči nihanja temperature v prostorih.
Prezračevanje z rekuperacijo v zimskem času skrbi za odlično razvlaževanje, saj zunanji zrak ne vsebuje veliko vlage. Z dogrevanjem vstopnega zraka se vlažnost še zniža, zato vam plesen ali vlažnost odslej ne bosta povzročala nobenih težav. Seveda je potrebno paziti na pravilno nastavitev količine pretoka zraka. V času, ko boste odsotni, je pretok najbolje prestaviti na minimum, med prisotnostjo pa poskrbite, da bo vpihovanje potekalo po potrebi. Če se pojavijo težave s pretiranim izsuševanjem zraka, je v sistem prezračevanja mogoče vgraditi tudi vlažilce zraka – z njimi bo mogoče vlažnost prilagoditi na vrednost, ki je za bivanje najbolj ugodna.